Spelschema

Träningsmatch

Örebro SK – Degerfors IF, lördag 30 januari, 14:00

Behrn Arena
Slutresultat: 1-0

Träningsmatch

Degerfors IF – Örebro Syrianska IF, tisdag 2 februari, 17:00

Stora Valla
Slutresultat: 6-0

Träningsmatch

IFK Göteborg – Degerfors IF, tisdag 9 februari, 16:00

Valhalla IP
Slutresultat: 2-2

Träningsmatch

Degerfors IF – IK Brage, lördag 13 februari, 14:00

Stora Valla
Slutresultat: 0-0

Svenska cupen (gruppspel)

IF Elfsborg – Degerfors IF, måndag 22 februari, 19:00

Ryda fotbollshall
Slutresultat: 0-1

Svenska cupen (gruppspel)

Falkenbergs FF – Degerfors IF, söndag 28 februari, 15:00

Vinåvallen
Slutresultat: 1-3

Svenska cupen (gruppspel)

Degerfors IF – Utsiktens BK, lördag 6 mars, 15:00

Stora Valla
Slutresultat: 2-0

Svenska cupen (kvartsfinal)

Degerfors IF – Västerås SK, söndag 14 mars, 16:00

Stora Valla
Slutresultat: 2-2 (3-4 efter förlängning)

Träningsmatch

Degerfors IF – Norrby IF, lördag 20 mars, 14:00

Stora Valla
Slutresultat: 1-0

Träningsmatch

BK Häcken – Degerfors IF, lördag 27 mars, 18:00

Bravida Arena
Slutresultat: 3-4

Träningsmatch

Degerfors IF – GAIS, fredag 2 april, 14:00

Stora Valla
Slutresultat: 2-1

Omgång 1

AIK – Degerfors IF, måndag 12 april, 19:00

Friends Arena
Slutresultat: 2-0

Omgång 2

Degerfors IF – Kalmar FF, söndag 18 april, 15:00

Behrn Arena
Slutresultat: 0-1

Omgång 3

IFK Göteborg – Degerfors IF, måndag 26 april, 18:30

Ullevi
Slutresultat: 2-3

Omgång 4

Mjällby AIF – Degerfors IF, måndag 3 maj, 18:30

Strandvallen
Slutresultat: 1-0

Omgång 5

Degerfors IF – Djurgårdens IF, söndag 9 maj, 15:00

Stora Valla
Slutresultat: 2-0

Omgång 6

IFK Norrköping – Degerfors IF, torsdag 13 maj, 18:30

Platinumcars Arena
Slutresultat: 1-1

Omgång 7

Degerfors IF – Örebro SK, tisdag 18 maj, 18:30

Stora Valla
Slutresultat: 3-0

Omgång 8

Halmstads BK – Degerfors IF, söndag 23 maj, 15:00

Örjans vall
Slutresultat: 0-0

Omgång 9

Degerfors IF – Östersunds FK, lördag 3 juli, 17:30

Stora Valla
Slutresultat: 3-1

Omgång 10

Hammarby IF – Degerfors IF, söndag 11 juli, 15:00

Tele2 Arena
Slutresultat: 5-1

Omgång 11

Degerfors IF – Malmö FF, lördag 17 juli, 15:00

Stora Valla 
Slutresultat: 0-5

Omgång 12

IK Sirius – Degerfors IF, lördag 24 juli, 17:30

Studenternas
Slutresultat: 2-0

Omgång 13

Degerfors IF – Varbergs BoIS, lördag 31 juli, 17:30

Stora Valla
Slutresultat: 1-1

Omgång 14

IF Elfsborg – Degerfors IF, söndag 8 augusti, 17:30

Borås Arena
Slutresultat: 3-0

Omgång 15

Degerfors IF – BK Häcken, söndag 15 augusti, 15:00

Stora Valla
Slutresultat: 3-0

Svenska cupen, omgång 2

IK Sleipner – Degerfors IF, onsdag 18 augusti, 18:30

Platinumcars Arena
Slutresultat: 1-8

Omgång 16

Malmö FF – Degerfors IF, lördag 21 augusti, 15:00

Eleda Stadion
Slutresultat: 3-0 

Omgång 17

Degerfors IF – Mjällby AIF, lördag 28 augusti, 15:00

Stora Valla
Slutresultat: 0-2

Omgång 18

Kalmar FF – Degerfors IF, söndag 12 september, 15:00

Guldfågeln Arena
Slutresultat: 4-1

Omgång 19

Degerfors IF – IK Sirius, lördag 18 september, 15:00

Stora Valla
Slutresultat:

Omgång 20

Djurgårdens IF – Degerfors IF, onsdag 22 september, 19:00

Tele2 Arena
Slutresultat:

Omgång 21

Degerfors IF – AIK, måndag 27 september, 19:00

Stora Valla
Slutresultat:

Omgång 22

Varbergs BoIS – Degerfors IF, lördag 2 oktober, 15:00

Varberg Energi Arena
Slutresultat:

Omgång 23

Degerfors IF – Halmstads BK, lördag 16 oktober, 15:00

Stora Valla
Slutresultat:

Omgång 24

Örebro SK – Degerfors IF, måndag 25 oktober, 19:00

Behrn Arena
Slutresultat:

Omgång 25

Degerfors IF – IF Elfsborg, torsdag 28 oktober, 19:00

Stora Valla
Slutresultat:

Omgång 26

Degerfors IF – IFK Göteborg, måndag 1 november, 19:00

Stora Valla
Slutresultat:

Omgång 27

BK Häcken – Degerfors IF, söndag 7 november, 15:00

Bravida Arena
Slutresultat:

Scroll to Top